Tipy na výlety

Tip na výlet do Budapešti na koncert Stinga a Shaggyho s volným vstupem!

vzhuru do Budapesti

V sobotu 24.11. budou hrát v Budapešti na náměstí Hrdinů Sting a Shaggy. Open-air koncert je pro veřejnost zdarma!

Sting, frontman legendární kapely The Police a muzikant z Jamajky Shaggy vyrazili do střední Evropy. Představují svoje společné nové album, které nese název „44/786“. Název alba symbolizuje spojení jamajské a britské hudební scény tím, že kombinuje telefonní předvolby obou zemí. Pražský koncert ve Fóru Karlín je sice už vyprodán, ale stejný koncert odehrají pár dní na to: 24.11. od 18.00 hodin v Budapešti. Jejich hudba, řízlá žánrem jamajského reggae se rozezní v srdci města na náměstí Hrdinů  (Hősök tere), v obklopení kamenných siluet středověkých maďarských králů. Díky sponzorství maďarské Sportky (Hatoslottó), která tento rok slaví třicáté narozeniny, je vstup na akci zdarma!

Vörösmarty tér v Budapešti
Hősök tere v Budapešti

Tady najdete akci na facebooku a jako audio ochutnávka je celý koncert na Youtube ve výborné kvalitě z dubna z Kolína nad Rýnem. Jako předkapela atmosféru nastaví maďarská formace Punnyan Massif.

Co jiného během víkendu v Budapešti podniknout?

Zrovna ten stejný den se koná od 11.00 do 18.00 Vánoční Design Market v nádherné a impozantní eklektické budově Palomy Budapest. U stánků si můžete prohlédnout šperky, tašky, bláznivé fusky, domácí výzdobu a další doplňky od nezávislých maďarských designérů.

V centru na náměstí Vörösmarty už je taky otevřený tradiční vánoční trh. Už jen z gastronomických důvodů se vyplatí tu udělat kolečko, prohlédnout si všechny ty trdelníky (od 1300 HUF), celá selátka na rožni, langoše (1200-2000 HUF podle druhu) nebo tradiční maďarský street food, něco připomínajícího italskou foccaciu, jménem langalló (od 1200 HUF). 1 dl svařáku je okolo 300 HUF, 3 dl grogu okolo 1500 HUF, horká čokoláda 900 HUF a 2 dl čaje 400 HUF.

Vörösmarty tér v Budapešti
Vörösmarty tér v Budapešti

Bonusový tip:

Ryanair má už rok levné lety z Prahy do Budapešti.  Samotný let trvá jen 70 minut a letenky někdy stojí míň, než jízdenky na vlak!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *